Наградени във Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце“ 2017

лого заблеяло ми агънце

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС
„ЗАБЛЕЯЛО МИ АГЪНЦЕ“

13-годишният Донко Марков от Варна спечели Голямата награда от Национален фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце“ на шестия Национален събор на овцевъдите в България. Донко получи приза за най-добро изпълнение на песента „Заблеяло ми агънце“. Журито единодушно избра момичето за победител сред 20 изпълнители от цялата страна, които представиха варианти на емблематичната овчарска песен. Донко започна своите сценични изяви преди 3 години от сцената конкурса „Заблеяло ми агънце“ и тази година с негово изпълнение стартира събора на овцевъдите.
За първи път бе връчена Специална награда на най-доброто дете-инструменталист. Неин носител стана Калоян Георгиев от Национално училище по изкуствата „Панайот Пипков“ – Плевен. След като получи наградата – кавал, изработен от потомствения и най-добър майстор-кавалджия у нас Стоян Иванов, Калоян свири с новия инструмент по време на награждаването на лауреатите от конкурса.

 

 

Н А Г Р А Д Е Н И     У Ч А С Т Н И Ц И

 

Раздел „Народно пeене“

Индивидуални изпълнители

 

І-ва възр. гр.

І-ва награда – Иванина Панчева, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда – Габриела Иванова, ОМД  гр. Монтана

ІІ-ра награда –Мария Пенчева, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Дряново

ІІІ-та награда – Александра Страшилова, НЧ „Развитие 1870“ гр. Севлиево

ІІІ-та награда-Христина Илкова,ФС”Детска песен –Надежда Хвойнова” гр. Асеновград

 

ІІ-ра възр. гр-професионалисти

І-ва награда – Мария Стефанова, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда – Здравко Динев, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІ-ра награда –Алис Ахмедова, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІІ-та награда – Стефани Иванова, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІІ-та награда – Василена Василева, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

 

ІІ-ра възр. гр -любители

І-ва награда –Петя Панева, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда – Теодосия Иванова, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Дряново

ІІІ-та награда – Ева Янакиева ОМД гр.Монтана

 

ІІІ-та възр.група – професионалисти

І-ва награда – Християн Ангелов, ВТУ „Св.св. Кирил и Методий”

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІІ-та възр.група – любители

І-ва награда – Ива Ботева, клуб „Млад фермер” към Тракийски университет гр. Стара Загора

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІV-та възр.група

І-ва награда  – Дияна Иванова, НЧ „Алекко Константинов-1907” с. Марково

ІІ-ра награда – Атанас Георгиев с. Стефан Караджово

ІІІ-та награда – Георги Жеков с. Айдемир

 

 

Раздел „Народно пеене“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възр. гр-професионалисти

І-ва награда – ПГ „Пъстренец джуниър”, ОМД гр. Монтана

ІІ-ра награда – Детски народен хор „Българче”,  ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІІ-та награда – Вокална камерна група гр. Сухиндол

 

І-ва възр. гр- любители

І-ва награда – Кристина Живкова и Мария Тортопова, Детска градина „Радост” гр. Габрово –да

ІІ-ра награда –  ФФ „ Калинки”, ОДЗ „Калина” гр. Трявна – да

ІІІ-та награда – ВГ „Бонбон”, Детска градина „Светлина” гр. Стара Загора -да

 

ІІ-ра възр. гр-професионалисти

І-ва награда – ЖНХ „Росна Китка”, НЧ „Развитие-1884” с. Поликраище

ІІ-ра награда – ВГ „Дивна”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски –

ІІІ-та награда – Хор „Кръшна песен”, НЧ „Кирил Господинов-1903” с. Гроздьово

 

ІІ-ра възр. гр -любители

І-ва награда – Дует „Славей”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски

ІІ-ра награда – ЖПФ „Сладкопойна чучулига”, НЧ „Пробуда-1910” с. Алеково

ІІІ-та награда – ВГ „Младежки сърца”, НЧ „Алеко Константинов-1907” с. Марково

 

Раздел „Голямата награда“

Донко Марков Петров,  НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

 

 

 

 

 

Поощрителни награди за:

 

Най-малък участник – Йоанна Лазарова, ШНП при НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

Най-възрастен участник – Петрана Христова,НЧ”Пробуда 1923г.”с.Долна Студена

Участник в неравностойно социално положение – Гюнайдън Селимов, НЧ „Развитие-1870” гр. Севлиево

Диплом да утвърждаване на местните традиции – ПГ „Зора” към клуб на пенсионера „Здравец” гр. Лясковец

 

Поощрителни награди за достойно представяне в раздел „Народно пеене”:

Цветомира Кинева, ЦПЛР гр. Котел

Християн Кинев, ЦПЛР гр. Котел

Сияна Парашкова, СУ „Вела Благоева” гр. Велико Търново

Йоанна Серафимова, СУ „Емилиян Станев” гр. Велико Търново

Маргарита Пачникова, СУ „Емилиян Станев” гр. Велико Търново

Стасимира Стоянова, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Велико Търново

Ванеса Стойкова, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Велико Търново

Николай Ризов, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Велико Търново

Пламена Балдахинова, ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

Цветан Гатев, ДФА „Габровче” гр. Габрово

Зорница Чавгова, НЧ „Алеко Константинов-1907” с. Марково

 

 

Раздел „Народни инструменти“

Индивидуални изпълнители

 

Специална предметна награда в раздел „Народни инструменти” – кавал – Калоян Георгиев,  НУИ „П. Пипков” гр. Плевен

 

І-ва възр. гр.

І-ва награда – Ник Цветанов, НУИ „П. Пипков” гр. Плевен

ІІ-ра награда – Павел Лазаров, НУИ „Добри Христов” гр. Варна

ІІІ-та награда – Алекс Капинчев гр. Горна Оряховица

 

ІІ-ра възр. гр-професионалисти

І-ва награда – Матей Станев, НУИ „Добри Христов” гр. Варна

ІІ-ра награда – Ивайло Тонов, НУИ „П. Пипков” гр. Плевен

ІІІ-та награда – няма наградени

 

 

ІІ-ра възр. гр -любители:

І-ва награда – Николай Андонов, НЧ „Иван Вазов-1999” гр. Мадан

ІІ-ра награда – Николай Михалев гр. Калофер

ІІІ-та награда – Данаил Йорданов, СУ „Емилиян Станев” гр. Велико Търново

 

Поощрителни награди:

Пенко Стойков гр. Калофер

Антон Тонев гр. Калофер

 

ІІІ-та възр.група – професионалисти

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІІ-та възр.група – любители

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

 

ІV-та възр.група

І-ва награда – Николай Петров, СУ “Г. С. Раковски“ гр. Котел

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – Андрей Андреев гр. Габрово

 

Раздел „Народни интструменти“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възр. гр. – професионалисти

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

 

І-ва възр. гр. – любители

І-ва награда – ДЮФА „Българче” ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – Оркестър от идиофонни инструменти, СУ “Г. С. Раковски“ гр. Котел

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІ-ра възр. гр – професионалисти

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІ-ра възр. гр – любители

І-ва награда – Трио Каба гайди при Гайдарска школа „Апостол Кисьов”, НЧ „Христо Ботев-1861” гр. Смолян

ІІ-ра награда – Дуо Каба гайди при Гайдарска школа „Апостол Кисьов”, НЧ „Христо Ботев-1861” гр. Смолян

ІІІ-та награда – Камерна инструментална група „Болярско настроение” с. Туркинча

 

 

Раздел“Танцово изкуство“

Категория“Сценични танци“ 

 

І-ва възр. гр.

І-ва награда –VII клас НУФИ „Филип Кутев” гр. Котел

І-ва награда –VI клас НУФИ „Филип Кутев” гр. Котел

І-ва награда –ДЮТС „Балканджийче”, НЧ „Развитие-1869” гр. Дряново

 

 

ІІ-ра награда – „Изворче”, ЦПЛР гр. Котел

ІІІ-та награда – ТС „Звънчета”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски

 

ІІ-ра възр. гр

І-ва награда – ТФ „На мегдана”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски

ІІ-ра награда – ТА „Възраждане”, НЧ „Развитие-1898” с. Орешак

ІІІ-та награда – ФТФ „Феникс”, НЧ „Н. Й. Вапцаров-1908” гр. Червен бряг

 

 

Категория“Фолклорни хора и игри“ 

 

І-ва възр. гр.

І-ва награда – ТС „Детелина” и Подготвителна група към ТС „Детелина” гр. Дряново

ІІ-ра награда – ТС „Българче”, VI-то ОУ „Св. Никола” гр. Стара Загора

ІІІ-та награда –  ДФГ „Нашенче”, НЧ „Арх. Доситей-1908” с. Доситеево

 

 

ІІ-ра възр. гр

І-ва награда – ТА „Траки”, Тракийски университет гр. Стара Загора

ІІ-ра награда – Група за автентични танци „Алековска плетеница”, НЧ „Пробуда-1910” с. Алеково

ІІІ-та награда – ТК „Лудория”  НЧ „Алекко Константинов-1907” с. Марково

 

Категория“Обичаи и обреди“

 

І-ва възр. гр.

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда  –  няма наградени

 

ІІ-ра възр. гр 

І-ва награда  – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

 

Раздел „Гергьовско надиграване“

 

І-ва възр. гр.

І-ва награда  – ТС „Калинка”, ДГ „Радост” гр. Габрово

ІІ-ра награда – Детски танцов състав, НЧ „Изгрев-1927”, с. Студено буче, общ. Монтана

ІІІ-та награда – Танцова група, ЦНСТ „Вяра, Надежда и Любов” с. Кичево

 

 

ІІ-ра възр. гр

І-ва награда  – ФТК „Пагане”, НЧ „Искра-1896” гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – „Фолк Денс Българи”,  НЧ „Ракитин-1969” гр. Плевен

ІІ-ра награда – Танцов клуб „Хоп Троп”, НЧ „Просвета-1907” с. Беляковец

ІІІ-та награда – Фолклорна група при НЧ „Просвета-1946” с. Божевци, общ. Сливен

 

 

 

 

Поощрителни награди:

 

Най-красив автентичен костюм – Група за автентични танци „Алековска плетеница”, НЧ „Пробуда-1910” с. Алеково

Най-многоброен състав – ДЮТС „Балканджийче”, НЧ „Развитие-1869” гр. Дряново

 

 

Раздел „Геги и хурки“

І-ва награда  – Виолета Петрова с. Момчиловци

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Обредни хлябове“

І-ва награда – Христина Христова, НЧ „Св. Климент Охридски-1899” с. Сенник

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел  “Словесен фолклор“

І-ва награда – Група за народни обичаи „Сенничани”  НЧ „Св. Климент Охридски-1899” с. Сенник

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Нарисувай…“

 

І-ва възр. гр 

І-ва награда – Цветомира Стелянова1 ОУ „П. Р. Славейков” гр. В. Търново

ІІ-ра награда – Радина Михалева и Йорданка Петкова гр. Варна

ІІІ-та награда – Иван Николов, СУ „Бачо Киро” гр. Летница

 

ІІ-ра възр. гр 

І-ва награда – Наско Николов гр. Попово

ІІ-ра награда – Радост Христова, СУ „П. Славейков” гр. Добрич

ІІІ-та награда – Михаела-Ивана Иванова Божидарова гр. Котел

 

Снимки от събор 2013