Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” 2015

Konkurs-2015_Head

 

 ЧЕТВЪРТИ НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС

ЗАБЛЕЯЛО МИ АГЪНЦЕ“

8-10 МАЙ 2015 г.

Националният фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце”се организира от Сдружение Национален събор на овцевъдите в България”

  • Конкурсът предоставя възможност за изява на изпълнители в областта на музикалното и танцовото фолклорно изкуство, словесния фолклор, изобразителното изкуство, художествените занаяти и др.
  • Подкрепя и насърчава участието на деца и младежи.
  • Конкурсът е без такса за участие.
  • Разходите по пътуването и престоя са за сметка на участниците.
  • Кандидатите подават заявка за участие по образец, публикувана в сайта на Събора: ТУК
  • Срок за подаване на заявки: 20 април 2015 г., e-mail: nsob@abv.bg

 

Четвъртото издание се проведе в периода 8-10 май 2015 г.

на открити сцени край Петропавловския манастир,

Община Лясковец в рамките на

Четвъртия национален събор на овцевъдите в България

……………………………………………………………………………………………….

НАГРАДЕНИ

Раздел „Народно пене“
Категория „Индивидуални изпълнители“

І-ва възр. гр.
І-ва награда- Мария Илкова, Фолкл.сдр. Детска песен „Н.Хвойнева“, гр.Асеновград
ІІ-ра награда – Стефан Станчев, Школа по нар.пеене при НУИ“Д.Христов“ ,гр.Варна
ІІІ-та награда – Елица Николова, Школа по нар.пеене при НУИ“Д.Христов“ ,гр.Варна
ІІІ-та награда – Преслава Пенева, СОУ“Св.Кл.Охридски“ , гр.Сухиндол

ІІ-ра възр. гр – професионалисти
І-ва награда – Александра Петрова, НУИ“П.Пипков“,гр.Плевен
І-ва награда – Елисавета Ганчева , НУИ „Д.Христов“, гр.Варна
ІІ-ра награда – Здравко Стефанов,НУФИ“Ф.Кутев“, гр.Котел
ІІІ-та награда – не се присъжда

ІІ-ра възр. гр- любители:
І-ва награда – Петя Панева, Школа по нар.пеене при НУИ“Д.Христов“ ,гр.Варна
ІІ-ра награда – Яница Стаменова, Младежки дом, гр. Търговище
ІІІ-та награда – Мария Георгиева, Фолкл.сдр. Детска песен „Н.Хвойнева“, гр.Асеновград

ІІІ-та възр.група – професионалисти:
І-ва награда – Християн Ангелов, ВТУ“Св.Св.Кирил и Методий“,гр.В.Търново
ІІ-ра награда – Мила Иванова, НУИ „Д.Христов“, гр.Варна
ІІІ-та награда –Лилия Станчева , ПУ“П.Хилендарски“, гр. Пловдив

ІІІ-та възр.група – любители:
І-ва награда – не се присъжда
ІІ-ра награда – Мариела Драганова, ФФ“Калина „ ,гр.Трявна
ІІІ-та награда – не се присъжда

ІV-та възр.група
І-ва награда – Атанас Георгиев, НЧ“Ст.Караджа 1904“, с.Ст.Караджово
ІІ-ра награда – Димитричка Шопова, НЧ“Светлина- 1929“, с.Труд
ІІІ-та награда – Георги Черногорски,Клуб за авт.фолклор „Г.Жеков“, с.Айдемир

Раздел „Народно пене“
Категория „ Камерни състави и групи“

І-ва възр. гр. – професионалисти:
І-ва награда – не се присъжда
ІІ-ра награда – Камерна група „Песнопойка“, НУИ“Проф.В.Стоянов“, гр.Русе
ІІІ-та награда – не се присъжда

І-ва възр. гр. – любители:
І-ва награда –ФГ“Тракийче“, Тракийско друж.“Капитан Петко войвода“, гр.Варна
І-ва награда – ДФА“ Шарено герданче“, Младежки дом, гр.Търговище
ІІ-ра награда – ФГ при Читалище „Съгласие-Напредък 1870“, гр.Котел
ІІІ-та награда – ФГ“Празници“, ЦРД, гр.Котел

ІІ-ра възр. гр – професионалисти
І-ва награда – Представителна формация „Гласовете на Орфей“,гр.Пазарджик
ІІ-ра награда – ЖНХ „Росна китка“, НЧ“Развитие 1884“, с.Поликраище
ІІІ-та награда – ФФ“Магда Пушкарова“, Тракийско друж.“Капитан Петко войвода“, гр.Варна

ІІ-ра възр. гр – любители:
І-ва награда – МПГ при НЧ“Дочо Михайлов 1906“, с. Бабук
ІІ-ра награда – ФГ“Добруджа“ при НЧ“Доростол 1870“, гр.Силистра
ІІІ-та награда – Клуб за автентични песни и танци „В.Вълчева“, с.Калипетрово
ІІІ-та награда – Колектив за авт. и обработен фолклор при НЧ“Светлина 1929“, с.Труд

 

Раздел“Голямата награда на Националния събор на овцевъдите в България“:

Гюнайдън Селимов, НЧ“Развитие 1870“, гр.Севлиево

Раздел „Народни интструменти“
Индивидуални изпълнители

І-ва възр. гр.
І-ва награда – Матей Станев, ОУ“Антон Страшимиров“, гр.Варна
ІІ-ра награда – Христина Терзиева, НЧ“Хр.Ботев 1869“, гр.Калофер
ІІІ-та награда – Николай Андреев, ДЮФА „Габровче“, гр.Габрово

ІІ-ра възр. гр-професионалисти:
І-ва награда – Борислав Алексиев, НУИ“П.Пипков“,гр.Плевен
І-ва награда – Дамян Йорданов, НУИ „Д.Христов“, гр.Варна
ІІ-ра награда – Мартин Владимиров, НМУ“Л.Пипков“, гр.София
ІІІ-та награда -Калоян Георгиев, НУИ“П.Пипков“,гр.Плевен

ІІ-ра възр. гр -любители:
І-ва награда – не се присъжда
ІІ-ра награда – Атанас Иванов, НЧ“Хр.Ботев 1869“, гр.Калофер
ІІІ-та награда – Генко Славчев, НЧ“Хр.Ботев 1869“, гр.Калофер

ІІІ-та възр.група – професионалисти
І-ва награда -Явор Бобев, ПУ“П.хилендарски“, гр.Пловдив
ІІ-ра награда -Аделин Недялков, ПУ“П.хилендарски“, гр.Пловдив
ІІІ-та награда -Владимир Николов, ПУ“П.хилендарски“, гр.Пловдив

ІV-та възр.група
І-ва награда  не се присъжда
ІІ-ра награда Николай Докторов, гр.Варна
ІІІ-та награда Митко Димитров, гр.В.Търново

Раздел „Народни интструменти“
Камерни състави и  групи

І-ва възр. гр.
І-ва награда – ДЮФА“Българче“, гр.В.Търново
ІІ-ра възр. гр
І-ва награда -ИГ“Фолклорика“, ПУ“П.хилендарски“, гр.Пловдив

Раздел“Танцово изкуство“
Категория“Сценични танци“ 

І-ва възр. гр.
І-ва награда -ТФ“Радостина“, гр.Свищов
ІІ-ра награда- ТС“Дряновче“, НЧ“Дряновска пробуда“, гр.Дряново
ІІІ-та награда -ДТС“Багри“,СОУ „Св.св.Кирил и Методий“, гр.Белослав
ІІ-ра възр. гр
І-ва награда – Ансамбъл за авт.фолклор при НЧ“Дочо Михайлов“,с.Бабук
ІІ-ра награда – ФФ“Добруджанска магия“, с.Победа
ІІІ-та награда – ТС“Фолклорна работилница“, гр.София

Категория“Фолклорни хора и игри“ 

І-ва възр. гр.
І-ва награда -ДФА“Шарено герданче“, Младежки дом, гр.Търговище
ІІ-ра награда -ТС“Българче“, VІ ОУ“Св.Никола“, гр. Ст.Загора
ІІІ-та награда -„Пеем и танцуваме“, ПУ“Иван Вазов“, с. Ново село

ІІ-ра възр. гр
І-ва награда -ТФ“Фолклорна магия“ при НЧ „Свобода -1897“, с.Гурково
ІІ-ра награда -Клуб за автентични песни и танци „В.Вълчева“, с.Калипетрово
ІІІ-та награда -Танцова школа „Играорци-Русе“, гр.Русе

Категория“Обичаи и обреди“

І-ва възр. гр.
І-ва награда – ТГ към ДДЛРГ“Незабравка“, гр.Ст.Загора
ІІ-ра награда -ТФ“Радостина“, гр.Свищов
ІІІ-та награда – ДТГ“Изгрев“ при НЧ“Възпитател 1915″, с.Орловец

ІІ-ра възр. гр 
І-ва награда – Анс. за изворен фолклор „Гайдуница“, с.Подем
ІІ-ра награда – Група за изворен фолкл.при НЧ“Просвета 1915″, гр.Русе
ІІІ-та награда -ФГ“Добруджа“ при НЧ“Доростол“, гр.Силистра

Раздел „Геги и хурки“

І-ва награда – не се присъжда
ІІ-ра награда – Христо Стефанов НЧ“Доростол“
ІІІ-та награда – не се присъжда

Раздел „Обредни хлябове“

І-ва награда -Дарина Русева, НЧ“Просвета 1915″, гр.Русе
ІІ-ра награда -Маргарита Григорова НЧ“Ст.Караджа“, с.Ст.Караджово
ІІІ-та награда -Мария Хпистова -НЧ“Доростол“ ,гр.Силистра

Раздел „Словесен фолклор”

І-ва награда –Христина Димитрова, с.Лясково
ІІ-ра награда – Вержиния Малинова, ДДЛРГ”Надежда”, гр.Белоградчик
ІІІ-та награда – Мухарем Алиосман, с.Звиница

Раздел „Нарисувай…“

І-ва възр. гр.
І-ва награда – Александра Божанова, гр.Полски Тръмбеж
ІІ-ра награда – Алис Гюнаева, гр.Попово
ІІІ-та награда –Ния Александрова, гр.Търговище

ІІ-ра възр. гр 
І-ва награда – Ивелина Шалаверова, гр.Елена
ІІ-ра награда –Теодора Демирова, ОДК Силистра
ІІІ-та награда – Амет Джамил, гр.Летница

Още за конкурса

Коментарите са изключени.