КЛАСИРАНЕ IX-ти НФК „ЗАБЛЕЯЛО МИ АГЪНЦЕ” 2021 ГОДИНА

КЛАСИРАНЕ IX-ти НФК „ЗАБЛЕЯЛО МИ АГЪНЦЕ” 2021 ГОДИНА

by in Акценти, Събор 2021 21.06.2021

КЛАСИРАНЕ

„Народно пеене”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Първа възрастова група – до 10 години

1-ва награда Анджи-ГаяМеркова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

1-ва награда Божидара Даскалска, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

1-ва награда Христина Веселинова, гр. Левски

1-ва награда Дарина-Наталия Янева, ШНП „Фолклорна магия”, гр. Варна

1-ва награда Ивета Попхристова, НЧ „Развитие 1884”, с. Поликраище

1-ва награда Преслава Господинова, с. Малина

1-ва награда Рая Павкова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

1-ва награда Татяна Коройчева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

1-ва награда Калина Димитрова, НУИ „Проф. Веселин Стоянов”, гр. Русе

1-ва награда Антония Макавеева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

2-ра награда Ива Иванова, СУ „Николай Катранов”, гр. Свищов

2-ра награда Владимир Иванов, НЧ „Напредък 1869”, гр. Горна Оряховица

2-ра награда Емил Младенов, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим

2-ра награда Никол Михалик, ОШИ „Ил. Аврамов”, НЧ „Д. П. Сивков 1870”, гр. Нова Загора

2-ра награда Пресияна Христова, ДФФ „Габровски гласчета”, НЧ „Габрово 2002”, гр. Габрово

2-ра награда Гергана Златева, ОДК Варна

2-ра награда Мария Златева, ОДК Варна

2-ра награда Лина Топал, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Анастасия Плачкова, ДФФ „Габровски гласчета”, НЧ „Габрово 2002”, гр. Габрово

3-та награда Вили Станкова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Елеонора Маринова, НЧ „Христо Козлев 1883”, гр. Долна Оряховица

3-та награда Калина Стоянова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Илияна Скоклева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Веселина Петрова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Кристина Белева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Михаела Димитрова, НУИ „Проф. Веселин Стоянов”, гр. Русе

3-та награда Ирина Христева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Втора група любители – 11-14 години

1-ва награда Кристина Топалова, ДФФ „Габровски гласчета”, НЧ „Габрово 2002”, гр. Габрово

2-ра награда Ангелина Николова, гр. Пазарджик

3-та награда Мария Халваджиева, ДФС „Неранза”, гр. Варна

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Втора група професионалисти – 11-14 години

1-ва награда Хистина Илкова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

2-ра награда Славея Яворова, СУ „Сава Доброплодни”, гр. Шумен

3-та награда Виолина Йорданова, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Трета група любители – 15-19 години

1-ва награда Албена Гърбева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

2-ра награда Евелин Инан, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Дияна Гатева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Трета група професионалисти – 15-19 години

1-ва награда Мария Илкова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

2-ра награда Мария Хубенова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Камелия Балабосова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Четвърта група – над 20 години

1-ва награда Димитричка Шопова, НЧ „Светлина 1929”, с. Труд

2-ра награда Мария Бачкова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда Василка Петрова, НЧ „Искра 1954”, гр. Габрово

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Камерни състави и групи”

Първа група любители – до 18 години

1-ва награда Дует Мария и Гергана Златеви, ОДК, гр. Варна

2-ра награда ДФФ „Габровски гласчета”, НЧ „Габрово 2002”, гр. Габрово

3-та награда Трио НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Камерни състави и групи”

Първа група професионалисти – до 18 години

1-ва награда Народен хор, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

2-ра награда Вокален квинтет, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

3-та награда ФФ „Аглея”, ОШИ „Ил. Аврамов”, гр. Нова Загора

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Камерни състави и групи”

Втора група любители – над 18 години

1-ва награда ВГ „Дивна”, НЧ „Г. Парцалев 1901”, гр. Левски

2-ра награда ЖНХ „Росна китка”, НЧ „Развитие 1884”, с. Поликраище

3-та награда ЖВГ „Свелина”, НЧ „Светлина 1999”, гр. Червен бряг

 

Раздел „Народно пеене”

Категория „Камерни състави и групи”

Втора група професионалисти – над 18 години

1-ва награда Хор „Шарено герданче”, гр. Търговище

2-ра награда ФФ „Трапезица”, НЧ „Седми юли 2008”, гр. Велико Търново

3-та награда Камерна вокална група „Шарено герданче”, гр. Търговище

Раздел „Голямата награда”

Габриела Костадинова, ДФС „Неранза”, гр. Варна

 

За участие и достойно представяне

  1. ЖФГ „Въбелчанки”, НЧ „Развитие 1904”, гр. Търговище
  2. Дует Ива Гоговска и Диана Танчева, Вокално студио „Нуша”, гр. София
  3. Божидар Кърджин, гр. Габрово – най-добър съпровод
  4. Десислава Чакърова, ДФА „Габровче”
  5. Илдъз Салиева, АМТИИ „Асен Диамандиев”, гр. Пловдив
  6. ГабиелаСадовска, НЧ „Георги Парцалев 1901”, гр. Левски
  7. Виктория Димитрова, НЧ „Георги Парцалев 1901”, гр. Левски
  8. Николай Парунев, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив

 

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Първа група – до 10 години

1-ва награда Георги Дамянов, НУИ „Панайот Пипков”, гр. Пловдив

2-ра награда – не се присъжда

3-та награда – не се присъжда

 

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Втора група професионалисти – 11-14 години

1-ва награда Стефан Стефанов, НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен

2-ра награда Никола Николаев, НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен

3-та награда – не се присъжда

 

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Трета група любители – 15-19 години

1-ва нарадаАлишан Апостолов, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим

2-ра награда Юлиян Карагьозов, гр. Пордим

3-та награда Костадин Кисьов, гр. Смолян

 

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Трета група професионалисти – 15-19 години

1-ва награда Ивайло Тонов, НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен

2-ра награда Ник Цветанов, НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен

3-та награда Павел Лазаров, НУИ „Добри Христов” гр. Варна

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Четвърта група – над 20 години

1-ва награда Борислав Алексиев, ПУ „Паисий Хилендарски”

2-ра награда Дани Дамянов, ПУ „Паисий Хилендарски”

3-та награда не се присъжда

 

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Камерни състави и групи”

Първа група любители – до 18 години

1-ва награда ДЮФА „Българче”, гр. Велико Търново

2-ра награда Трио „Гайдуница”, гр. Пордим

3-та награда „Секстет Гайди”, гр. Смолян

 

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Камерни състави и групи”

Втора група професионалисти – над 18 години

1-ва награда „Дуо Кавали” – Борислав Алексиев и Дани Красимиров, ПУ „Паисий Хилендарски”

2-ра награда – не се присъжда

3-та награда – не се присъжда

 

Раздел „Народни инструменти”

Категория „Индивидуални изпълнители”

Втора група любители – 11-14 години

1-ва награда Преслав Стефанов, гр. Ловеч

2-ра награда Симеон Костадинов, ДФА „Габровче”, гр. Габрово

3-та награда – не се присъжда

 

Раздел „Танцово изкуство”

Категория „Сценични танци”

Първа група – до 13 години

1-ва награда ПДЮТС „Балканджийче”, НЧ „Развитие 1869”, гр. Дряново

2-ра награда ДЮТК „Здравец”, с. Гавраилово

3-та награда ДТС „Чирпанлии” гр. Чирпан

 

Раздел „Танцово изкуство”

Категория „Сценични танци”

Втора група – 13-18 години

1-ва награда ДФА „Шарено герданче”, ЦМРИ, гр. Търговище

2-ра награда ТС „Сборенка”, НЧ „Георги Парцалев 1901”, гр. Левски

3-та награда ФТА „Магия”, Сдружение „Танцьорите”, гр. Ловеч

 

Раздел „Танцово изкуство”

Категория „Сценични танци”

Трета група – над 18 години

1-ва награда Клуб за български танци „Настроение”, гр. Варна

2-ра награда ФК „Изгрев”, НЧ „Искра 1924”, гр. Варна

3-та награда ФС „Северняци”, Сдружение „Усмихни се с нас”, гр. Видин

 

Раздел „Танцово изкуство”

Категория „Фолклорни хора и игри”

Първа група – до 18 години

1-ва награда ДЮТК „Здравец”, НЧ „Слънце 1928”, с. Гавраилово

2-ра награда Клуб за народни хора „Болярско хоро”, гр. Велико Търново

3-та награда ФК за хора „Магия”, гр. Ловеч

 

Раздел „Танцово изкуство”

Категория „Фолклорни хора и игри”

Втора група – над 18 години

1-ва награда ФТС „Климентина”, НЧ „Светлина 1929”, с. Труд

2-ра награда Клуб за български танци „Настроение”, гр. Варна

3-та награда КНХ „Жива вода”, НЧ „Развитие 1884”, с. Поликраище

 

Раздел „Танцово изкуство”

Категория „Обичаи и обреди”

1-ва награда ФФ „Хърцойски звън”, НЧ „Христо Ботев 1925” с. Иваново

2-ра награда Група „Песнопойка”, НУИ „Проф. Веселин Стоянов”, гр. Русе

3-та награда Група за народни обичаи „Веселие”, НЧ „Просвета 1928”, с. Кондофери

 

Поощрителни награди

  1. Най-малък участник – Юлия Шопова, НЧ „Светлина 1929”, с. Труд
  2. Най-многоброен състав – Колектив за автентичен и обработен фолклор НЧ „Светлина 1929”, с. Труд
  3. За участие и отлично представяне:
  • Ана-Мария Атанасова, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим
  • Благовеста Георгиева, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив
  • Ива Иванова, НУМТИ „Добрин Петков”, гр. Пловдив
  • Ния Кисьова, Сдружение „Анна Фолк Арт”, гр. Дряново
  • Мария Петкова, НУИ „Проф. Веселин Стоянов”, гр. Русе

 

Раздел „Словесен фолклор”

1-ва награда Виолета Димитрова и Йорданка Минкова, НЧ „Христо Ботев 1925”, с. Иваново

2-ра награда не се присъжда

3-та награда не се присъжда

 

Раздел „Нарисувай…”

Първа възрастова група – до 13 години

1-ва награда Дарина Николова 12 години, ЦПЛР, ателие „Приложен фолклор, гр. София

2-ра награда Петя Димитрова 10 години, ОУ „Иван Вазов”, гр. Русе

3-та награда Айлин Исуф 13 години, СУ „Св. Климент Охридски”, гр. Добрич

 

Раздел „Нарисувай…”

Втора възрастова група – 14 до 18 години

1-ва награда Камила Брагина 17 години, ОДК Клуб „Сръчко”, гр. Несебър

2-ра награда Александра Манева 14 години, СУ „П. Кр. Яворов”, гр. Чирпан

3-та награда Десислава Йонкова 15 години, СУ „Св. Климент Охридски”, гр. Добрич