ПРОГРАМА 2021

ПРОГРАМА 2021

by in Акценти, Събор 2021 03.05.2021

ДЕВЕТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР НА ОВЦЕВЪДИТЕ В БЪЛГАРИЯ

 

18 – 20 юни 2021 г.

край Петропавловския манастир до град Лясковец

 

 

Изложение на чистопородни овце и кози

Изложение на селскостопанска техника и оборудване

Национално изложение на кучета

Изложение на коне и състезания

Демонстрации и състезания по стрижба, ръчно доене и машинен млеконадной

Състезание за най-тежък коч

Продукти от овче и козе мляко и месо

Фермерски пазар и кулинарни зони

Традиционни занаяти, музейни експозиции

Етно атракции за цялото семейство

Фолклор, нестинари, народни веселби, хоротеки

 

18 ЮНИ 2021 /ПЕТЪК/
11:00 – 11:30 Откриване на събора и приветствия от официалните лица.              Освещаване и тържествен водосвет
12:00 – 15:30 Кулинарно шоу „В търсене на изгубения вкус”
12:00 – 17:00 Гергьовско надиграване
12:30 Откриване на Национален фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце”. Откриване на изложба с детски рисунки
12:30 – 15:30 Спектакъл „Бага – Тур”- демонстрация на бойни умения на старите българи
14:30 –  15:30 Състезание по ръчна стрижба на овце
15:00 – 16:00 Състезание за най-хубаво сирене, кашкавал и оригинален продукт от овче/козе мляко
15:30 – 18:00 Изложба на кучета. Демонстрация на работата на кучета-пастири
19:00 – 24:00 Народни веселби
20:00 – 22:00 Концерт на оркестър „101 каба гайди“
22:00 Нестинарско шоу
19 ЮНИ 2021 /СЪБОТА/
10:00 – 19:00 Национален фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце”
10:00 – 19:00 Гергьовско надиграване
10:30 – 14:30 Кулинарно шоу „В търсене на изгубения вкус”
11:00 Състезание по машинен млеконадой от кози
11:00 – 14:00 Състезание по теглене на товари от най-големите коне – тежковози
11:30 –  12:30 Изложба на кучета. Демонстрация на работа на кучета – пастири
14:30 –  15:30 Състезание по ръчна стрижба на овце
15:30 – 17:30 Състезание по ръчно доене на овце
19:00  – 24:00 Хоротека и народни веселби
22:00 Нестинарско шоу
20 ЮНИ 2021 /НЕДЕЛЯ/
10:00 – 12:00 Национален фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце”
10:00 – 14:00 Гергьовско надиграване
10:30 – 14:30 Кулинарно шоу „В търсене на изгубения вкус”
11:00 Състезание за най-тежък коч
11:30 Аукцион на овце, кочове, агнета и кучета
12:00 – 18:00 Неделна Хороводна програма
12:30 – 15:30 Спектакъл „Бага – Tур”- демонстрация на бойни умения на старите българи
13:00 – 14:00 Награждаване на лауреатите в Национален фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце”

Гала – концерт на наградените изпълнители

 

Организаторите си запазват правото за промени в програмата!