Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце“ 2018

Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце“ 2018

by in Фолклорен фестивал 20.02.2018

 Националният фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” се организира от

Сдружение „Национален събор на овцевъдите в България”

лого заблеяло ми агънце

  • Конкурсът предоставя възможност за изява на изпълнители в областта на музикалното и танцовото фолклорно изкуство, словесния фолклор, изобразителното изкуство, художествените занаяти и др.
  • Подкрепя и насърчава участието на деца и младежи.
  • Конкурсът е без такса за участие.
  • Разходите по пътуването и престоя са за сметка на участниците.
  • Кандидатите подават заявка за участие по образец, публикувана в сайта на Събора: www.saborbg.com
  • Срок за подаване на заявки и изпращане на рисунките: 30 април 2018 г., e-mail: nsob@abv.bg

Седмото  издание се проведе в периода 11-13 май 2018 г. на открити сцени край Петропавловския манастир, Община Лясковец в рамките на Седми Национален събор на овцевъдите в България.


 

Н А Г Р А Д Е Н И     У Ч А С Т Н И Ц И

 

Раздел „Народно пeене“

Индивидуални изпълнители

І-ва възрастова група

І-ва награда – Теодора Антонова Славова, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда – Йоанна Йорданова Лазарова, ШНП към УН при НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда –Елена Стефанова, СУ „Ем.Станев”, гр.В.Търново

ІІІ-та награда – Стасимира Стоянова, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Дряново

ІІІ-та  награда – Екатерина Георгиева Борисова, НЧ „Пробуда 1924”, гр.Плачковци

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Здравко Динев, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

І-ва награда –Радост Събева Райнова , НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІ-ра награда – Стефани Иванова, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІ-ра награда – Нелина Калчева Иванова, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІІ-та награда – Дарина Пламенова Иванова, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІІ-та награда – Деница Георгиева Георгиева, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда – Христина Николаева Илкова, Музикална музейна школа,гр. Асеновград

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІІ-та възрастова група-професионалисти

І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – Полина Павлова Порумова, НЧ”Климент Браницки – 1900”,гр.Славяново

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІІ-та възрастова група-любители

І-ва награда – Мария Николаева Илкова,гр.Асеновград

ІІ-ра награда – – не се присъжда

ІІІ-та награда  – – не се присъжда

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда  – Атанас Георгиев с. Стефан Караджово

ІІ-ра награда – Росанка Стоянова, НЧ”Дочо Михайлов-1906”,с.Бабук,общ.Силистра

ІІІ-та награда – Христо Въндев, НЧ”Дочо Михайлов-1906”,с.Бабук,общ.Силистра

 

Раздел „Народно пеене“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Детски народен хор „Българче”,  ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – Народен хор „Българче”,  ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІІ-та награда – „Настроение”, ОУ „Хр.Ботев”,с.Добромирка

 

І-ва възрастова група- любители

І-ва награда – ФГ”Празници”,ЦПЛР р-л Николай Генов,гр.Котел

ІІ-ра награда –  ДФГ”Златарче”,Читалище „Развитие 1885”,гр.Златарица

ІІІ-та награда – ФФ”Калинки”, ОДЗ „Калина”,гр.Трявна

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – ПГ „Богдан Крачунов”,читалище „Просвета-1906г.”,с.Дойренци

ІІ-ра награда – ВГНП„Авлига” ,НЧ„Климент Браницки-1900”,гр.Славяново

ІІІ-та награда – ФФ„Хърцойски  звън”,Читалище „Христо Ботев-1925 г.”

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда – МПГ при ,НЧ“Дочо Михайлов-1906“,с.Бабук

ІІ-ра награда – Женска фолклорна група,НЧ”Народни будители 1926”,с.Сапарево

ІІІ-та награда – ФГНП „Китка“НЧ „Янко Забунов 1957“,с.Черногор

 

Раздел „Голямата награда“

Не е присъдена

 

Поощрителни награди за:

 

Най-малък участник – Не е присъдена

Най-възрастен участник – Мария Глушкова, Културен клуб на пенсионера „Зора”,гр.Лясковец

Участник в неравностойно социално положение – Не е присъдена

 

Поощрителни награди за достойно представяне в раздел „Народно пеене”:

Андреа Маринова-Сдружение „Анна Фолкарт”, гр.Дряново

Смесена самодейна група при НЧ”Ст.Караджа 1924”,с.Малина

Преслава Галинова- НЧ” ”Ст.Караджа 1924”,с.Малина

Йоанна Серафимова – СУ”Ем.Станев”,гр.В.Търново

ФГ”Благоевски ритми”- НЧ”Просвета – 1871”, с.Благоево

ДФГ при НЧ”Съгласие – Напредък 1870” – гр.Котел

Група за фолклор – НЧ”Светлина 1928” – с. Кръвеник

ФГ „весела песен”- НЧ”Просвета 1931” – с.Новаковци

Дует „Зорница”, с.Черногор

Сияна Никова, ФФ”Калина”, гр.Трявна

Божидара Узунова, ОДЗ „Калина”, гр.Трявна

 

Раздел „Народни инструменти“

Индивидуални изпълнители

 

І-ва възрастова група

І-ва награда – Павел Йорданов Лазаров,НУИ „Добри Христов”,гр.Варна

ІІ-ра награда – Георги Пламенов Петков,НУИ „Панайот Пипков“,гр. Плевен

ІІ-ра награда – Алекс Капинчев гр. Горна Оряховица

ІІІ-та награда –Николай Лазаров, гр.Калофер

ІІІ-та награда –Никола Руменов Николаев,НУИ „Панайот Пипков“

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Калоян Георгиев Георгиев, НУИ „Панайот Пипков“,гр.Плевен

ІІ-ра награда – Матея Павлинова Димитрова ,НУИ „Панайот Пипков“гр. Плевен

ІІ-ра награда – Данаил Диянов Йорданов,СУ „Емилиян Станев”,гр.В.Търново

ІІІ-та награда – Ивайло Ивайлов Тонов,НУИ „Панайот Пипков“,гр.Плевен

 

ІІ-ра възрастова група-любители:

І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІІ-та възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Недялко  Венциславов  Гавраилов, ВТУ „Св.св.Кирил  и Методий”,гр.В.Търново

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІІ-та възрастова група-любители

І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

Раздел „Народни интструменти“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възрастова група-професионалисти

І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

І-ва възрастова група-любители

І-ва награда – ДЮФА „Българче” ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – Гайдарски оркестър,гр.Калофер

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда –Гайдарски квартет, НЧ „Христо Ботев-1861” гр. Смолян

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

Раздел“Танцово изкуство“

Категория“Сценични танци“ 

І-ва възрастова група

І-ва награда –ДЮТС „Балканджийче”, НЧ „Развитие-1869” гр. Дряново

ІІ-ра награда – ДФГ,НЧ „Димо Арсов – 1926 г”,с.Ловско

ІІІ-та награда – ТС „Българче”, VI-то ОУ „Св. Никола” гр. Стара Загора

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – ДЮФТА „Арсенал“,Дом на културата „Арсенал“,гр.Казанлък

ІІ-ра награда – Танцов състав на 8 клас при НУФИ „Филип Кутев”,гр.Котел

ІІ-ра награда – Танцов състав на 7 клас при НУФИ „Филип Кутев”,гр.Котел

ІІІ-та награда – Танцова формация  „РАДОСТИНА“,гр.Свищов

 

ІІІ-та възрастова група

 І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – ТА„Гергьовски здравец“,гр.София

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда – Ансамбъл за автентичен фолклор към НЧ“Дочо Михайлов-1906“,с.Бабук

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

Категория“Фолклорни хора и игри“ 

 

І-ва възрастова група

І-ва награда – ТС „Беленче”,НЧ „Христо Ботев – 1936” ,с.Бяла

ІІ-ра награда – ТФ“Калакоч”,НЧ „Познай себе си – 1893”,с.Ковачевец

ІІІ-та награда –  не се присъжда

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – ТШ „Играорци“,СНЦ „АРТ РУСЧУК“,гр.Русе

ІІ-ра награда – СС „Олелия”,НЧ „Христо Ботев – 1936” ,с.Бяла

ІІІ-та награда – КНХ „Фолклорен извор“,НЧ „Светлина – Царевец 1927“

 

Категория“Обичаи и обреди“

 

І-ва награда – ГАФ „Туфча“,НЧ „Възраждане“,с.Баничан

ІІ-ра награда – Група за пресъздаване на обичаи,,НЧ „Просвета-1919г”,с.Красен

ІІІ-та награда  –  не се присъжда

 

Раздел „Гергьовско надиграване“

 

І-ва възрастова група

І-ва награда  – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда  – КНТ „Камчийки“НЧ „Никола Йонков Вапцаров-1896“,гр.Дългопол

ІІ-ра награда – ТК „Бъклица“,Сдружение “Tанцова компания Rara Avis”,гр.Пловдив

ІІІ-та награда – ТК “Чифликчии“,НЧ“Светлина-1928“,с.Малки Чифлик

 

Раздел „Геги и хурки“

І-ва награда  – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Обредни хлябове“

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел  “Словесен фолклор“

І-ва награда – Магдалена Маринова, с. Ковачевец

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Нарисувай…“

 

І-ва възрастова група

І-ва награда – Адем Анетов, гр. Карнобат

ІІ-ра награда – Сандрина Кавръкова,с. Полско Ново село

ІІІ-та награда – Василена Димитрова, гр.Дряново

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – Радослав Емилов Иванов, гр.Антоново

ІІ-ра награда – Мартина Михайлова, гр.Севлиево

ІІІ-та награда – Николай Златев,гр. Сливен

Още за конкурса