Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” 2017

Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” 2017

by in Фолклорен фестивал 28.02.2017

Националният фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” се организира от Сдружение „Национален събор на овцевъдите в България”

  • Конкурсът предоставя възможност за изява на изпълнители в областта на музикалното и танцовото фолклорно изкуство, словесния фолклор, изобразителното изкуство, художествените занаяти и др.
  • Подкрепя и насърчава участието на деца и младежи.
  • Конкурсът е без такса за участие.
  • Разходите по пътуването и престоя са за сметка на участниците.
  • Кандидатите подават заявка за участие по образец, публикувана в сайта на Събора: www.saborbg.com
  • Срок за подаване на заявки: 20 април 2017 г., e-mail: nsob@abv.bg

Шестото издание се проведе в периода 12-14 май 2017 г. на открити сцени край Петропавловския манастир, Община Лясковец в рамките на Шести Национален събор на овцевъдите в Българи.

–––––––––––––––––––––––

Н А Г Р А Д Е Н И     У Ч А С Т Н И Ц И

 Раздел „Народно пeене“

Индивидуални изпълнители

 

І-ва възрастова група

І-ва награда – Иванина Панчева, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда – Габриела Иванова, ОМД  гр. Монтана

ІІ-ра награда –Мария Пенчева, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Дряново

ІІІ-та награда – Александра Страшилова, НЧ „Развитие 1870“ гр. Севлиево

ІІІ-та награда-Христина Илкова,ФС”Детска песен –Надежда Хвойнова” гр. Асеновград

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Мария Стефанова, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда – Здравко Динев, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІ-ра награда –Алис Ахмедова, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІІ-та награда – Стефани Иванова, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

ІІІ-та награда – Василена Василева, НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда –Петя Панева, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІ-ра награда – Теодосия Иванова, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Дряново

ІІІ-та награда – Ева Янакиева ОМД гр.Монтана

 

ІІІ-та възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Християн Ангелов, ВТУ „Св.св. Кирил и Методий”

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІІ-та възрастова група-любители

І-ва награда – Ива Ботева, клуб „Млад фермер” към Тракийски университет гр. Стара Загора

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда  – Дияна Иванова, НЧ „Алекко Константинов-1907” с. Марково

ІІ-ра награда – Атанас Георгиев с. Стефан Караджово

ІІІ-та награда – Георги Жеков с. Айдемир

 

 

Раздел „Народно пеене“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възрастова група-професионалисти

І-ва награда – ПГ „Пъстренец джуниър”, ОМД гр. Монтана

ІІ-ра награда – Детски народен хор „Българче”,  ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІІ-та награда – Вокална камерна група гр. Сухиндол

 

І-ва възрастова група-любители

І-ва награда – Кристина Живкова и Мария Тортопова, Детска градина „Радост” гр. Габрово –да

ІІ-ра награда –  ФФ „ Калинки”, ОДЗ „Калина” гр. Трявна – да

ІІІ-та награда – ВГ „Бонбон”, Детска градина „Светлина” гр. Стара Загора -да

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – ЖНХ „Росна Китка”, НЧ „Развитие-1884” с. Поликраище

ІІ-ра награда – ВГ „Дивна”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски –

ІІІ-та награда – Хор „Кръшна песен”, НЧ „Кирил Господинов-1903” с. Гроздьово

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда – Дует „Славей”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски

ІІ-ра награда – ЖПФ „Сладкопойна чучулига”, НЧ „Пробуда-1910” с. Алеково

ІІІ-та награда – ВГ „Младежки сърца”, НЧ „Алеко Константинов-1907” с. Марково

 

Раздел „Голямата награда“

Донко Марков Петров,  НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

 

Поощрителни награди за:

Най-малък участник – Йоанна Лазарова, ШНП при НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

Най-възрастен участник – Петрана Христова,НЧ”Пробуда 1923г.”с.Долна Студена

Участник в неравностойно социално положение – Гюнайдън Селимов, НЧ „Развитие-1870” гр. Севлиево

Диплом да утвърждаване на местните традиции – ПГ „Зора” към клуб на пенсионера „Здравец” ,с.Козаревец,общ. Лясковец

 

Поощрителни награди за достойно представяне в раздел „Народно пеене”:

Цветомира Кинева, ЦПЛР гр. Котел

Християн Кинев, ЦПЛР гр. Котел

Сияна Парашкова, СУ „Вела Благоева” гр. Велико Търново

Йоанна Серафимова, СУ „Емилиян Станев” гр. Велико Търново

Маргарита Пачникова, СУ „Емилиян Станев” гр. Велико Търново

Стасимира Стоянова, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Велико Търново

Ванеса Стойкова, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Велико Търново

Николай Ризов, Сдружение „Анна-Фолкарт” гр. Велико Търново

Пламена Балдахинова, ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

Цветан Гатев, ДФА „Габровче” гр. Габрово

Зорница Чавгова, НЧ „Алеко Константинов-1907” с. Марково

 

Раздел „Народни инструменти“

Индивидуални изпълнители

Специална предметна награда в раздел „Народни инструменти” – кавал – Калоян Георгиев,  НУИ „П. Пипков” гр. Плевен

 

І-ва възрастова група

І-ва награда – Ник Цветанов, НУИ „П. Пипков” гр. Плевен

ІІ-ра награда – Павел Лазаров, НУИ „Добри Христов” гр. Варна

ІІІ-та награда – Алекс Капинчев гр. Горна Оряховица

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Матей Станев, НУИ „Добри Христов” гр. Варна

ІІ-ра награда – Ивайло Тонов, НУИ „П. Пипков” гр. Плевен

ІІІ-та награда – няма наградени

 

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда – Николай Андонов, НЧ „Иван Вазов-1999” гр. Мадан

ІІ-ра награда – Николай Михалев гр. Калофер

ІІІ-та награда – Данаил Йорданов, СУ „Емилиян Станев” гр. Велико Търново

 

Поощрителни награди:

Пенко Стойков гр. Калофер

Антон Тонев гр. Калофер

 

ІІІ-та възрастова група-професионалисти

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІІ-та възрастова група-любители

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда – Николай Петров, СУ “Г. С. Раковски“ гр. Котел

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – Андрей Андреев гр. Габрово

 

Раздел „Народни интструменти“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възрастова група-професионалисти

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

 

І-ва възрастова група-любители

І-ва награда – ДЮФА „Българче” ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – Оркестър от идиофонни инструменти, СУ “Г. С. Раковски“ гр. Котел

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда – Трио Каба гайди при Гайдарска школа „Апостол Кисьов”, НЧ „Христо Ботев-1861” гр. Смолян

ІІ-ра награда – Дуо Каба гайди при Гайдарска школа „Апостол Кисьов”, НЧ „Христо Ботев-1861” гр. Смолян

ІІІ-та награда – Камерна инструментална група „Болярско настроение” с. Туркинча

 

 

Раздел“Танцово изкуство“

Категория“Сценични танци“ 

 

І-ва възрастова група

І-ва награда –VII клас НУФИ „Филип Кутев” гр. Котел

І-ва награда –VI клас НУФИ „Филип Кутев” гр. Котел

І-ва награда –ДЮТС „Балканджийче”, НЧ „Развитие-1869” гр. Дряново

ІІ-ра награда – „Изворче”, ЦПЛР гр. Котел

ІІІ-та награда – ТС „Звънчета”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – ТФ „На мегдана”, НЧ „Георги Парцалев-1901” гр. Левски

ІІ-ра награда – ТА „Възраждане”, НЧ „Развитие-1898” с. Орешак

ІІІ-та награда – ФТФ „Феникс”, НЧ „Н. Й. Вапцаров-1908” гр. Червен бряг

 

Категория“Фолклорни хора и игри“ 

 І-ва възрастова група

І-ва награда – ТС „Детелина” и Подготвителна група към ТС „Детелина” гр. Дряново

ІІ-ра награда – ТС „Българче”, VI-то ОУ „Св. Никола” гр. Стара Загора

ІІІ-та награда –  ДФГ „Нашенче”, НЧ „Арх. Доситей-1908” с. Доситеево

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – ТА „Траки”, Тракийски университет гр. Стара Загора

ІІ-ра награда – Група за автентични танци „Алековска плетеница”, НЧ „Пробуда-1910” с. Алеково

ІІІ-та награда – ТК „Лудория”  НЧ „Алекко Константинов-1907” с. Марково

 

Категория“Обичаи и обреди“

І-ва възрастова група

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда  –  няма наградени

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда  – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Гергьовско надиграване“

 І-ва възрастова група

І-ва награда  – ТС „Калинка”, ДГ „Радост” гр. Габрово

ІІ-ра награда – Детски танцов състав, НЧ „Изгрев-1927”, с. Студено буче, общ. Монтана

ІІІ-та награда – Танцова група, ЦНСТ „Вяра, Надежда и Любов” с. Кичево

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда  – ФТК „Пагане”, НЧ „Искра-1896” гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – „Фолк Денс Българи”,  НЧ „Ракитин-1969” гр. Плевен

ІІ-ра награда – Танцов клуб „Хоп Троп”, НЧ „Просвета-1907” с. Беляковец

ІІІ-та награда – Фолклорна група при НЧ „Просвета-1946” с. Божевци, общ. Сливен

 

Поощрителни награди

 Най-красив автентичен костюм – Група за автентични танци „Алековска плетеница”, НЧ „Пробуда-1910” с. Алеково

Най-многоброен състав – ДЮТС „Балканджийче”, НЧ „Развитие-1869” гр. Дряново

  

Раздел „Геги и хурки“

І-ва награда  – Виолета Петрова с. Момчиловци

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Обредни хлябове“

І-ва награда – Христина Христова, НЧ „Св. Климент Охридски-1899” с. Сенник

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел  “Словесен фолклор“

І-ва награда – Група за народни обичаи „Сенничани”  НЧ „Св. Климент Охридски-1899” с. Сенник

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Нарисувай…“

І-ва възр. гр 

І-ва награда – Цветомира Стелянова1 ОУ „П. Р. Славейков” гр. В. Търново

ІІ-ра награда – Радина Михалева и Йорданка Петкова гр. Варна

ІІІ-та награда – Иван Николов, СУ „Бачо Киро” гр. Летница

 

ІІ-ра възр. гр 

І-ва награда – Наско Николов гр. Попово

ІІ-ра награда – Радост Христова, СУ „П. Славейков” гр. Добрич

ІІІ-та награда – Михаела-Ивана Иванова Божидарова гр. Котел

Още за конкурса