Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” 2019

Фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” 2019

by in Без категория, Фолклорен фестивал 25.03.2019

лого заблеяло ми агънцеНационалният фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце” се организира от Сдружение „Национален събор на овцевъдите в България”.

  • Конкурсът предоставя възможност за изява на изпълнители в областта на музикалното и танцовото фолклорно изкуство, словесния фолклор, изобразителното изкуство, художествените занаяти и др.
  • Подкрепя и насърчава участието на деца и младежи.
  • Конкурсът е без такса за участие.
  • Разходите по пътуването и престоя са за сметка на участниците.
  • Кандидатите подават заявка за участие по образец, публикувана в сайта на Събора: www.saborbg.com
  • Срок за подаване на заявки и изпращане на рисунките: 25 април 2019 г., e-mail: nsob@abv.bg

Осмото издание се проведе в периода 10-12 май 2019 г.  на открити сцени край Петропавловския манастир, Община Лясковец в рамките на Осми Национален събор на овцевъдите в България.

––––––––––––––––

ОСМИ НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС „ЗАБЛЕЯЛО МИ АГЪНЦЕ”

Н А Г Р А Д Е Н И     У Ч А С Т Н И Ц И

Раздел „Народно пeене“

Индивидуални изпълнители

 

І-ва възрастова група

І-ва награда –Румяна Николаева Неделчева, НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

І-ва награда –Радостина Диянова Стоянова, ШНП”Фолклорна магия”,гр.Варна

І-ва награда – Ива Николаева Иванова,НЧ”Съгласие 1895”,с.Стежерово

ІІ-ра награда –Тея Ангелова Михайлова , ОУ”Максим Горки”,гр.Левски

ІІ-ра награда – Магдалена Василева Костадинова,ШНП”Фолклорна магия”,гр.Варна

ІІ-ра награда – Елеонора Василева Костадинова – ШНП”Фолклорна магия”,гр.Варна

ІІІ-та  награда – Виктория Георгиева Минков ,ШНП”Фолклорна магия”,гр.Варна

ІІІ-та  награда –Натали стефанова Дерелиева, *-НУИ „Д. Христов“ гр. Варна

ІІІ-та  награда – Жулиана Карени Акопян, ШНП”Фолклорна магия”,гр.Варна

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда –Десислава Красимирова Чкърова, ДФА”Габровче”,гр.Габрово

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда – Ния Кисьова, Сдружение „Анна –Фолкарт”,гр.Дряново

ІІ-ра награда –Теодор Николов, НЧ”Заря 1898”, с.Хаджидимитрово

ІІІ-та награда –Даниел Диянов Стоянов, ДФА”Габровче”,гр.Габрово

 

ІІІ-та възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Алис Ахмедова, НУФИ”Филип Кутев”,гр.Котел

ІІ-ра награда -не се присъжда

ІІІ-та награда – не се присъжда

 

ІІІ-та възрастова група-любители

І-ва награда – не се присъжда

ІІ-ра награда –  не се присъжда

ІІІ-та награда   – не се присъжда

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда  – Пенка Славова, НЧ”Заря 1898”, с.Хаджидимитрово

ІІ-ра награда – не се присъжда

ІІІ-та награда –  не се присъжда

 

Раздел „Народно пеене“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възрастова група-професионалисти

І-ва награда – ПНХ „Българче”,  ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – ПГ за народни песни,  ЦПЛР, гр. Горна Оряховица

ІІІ-та награда – ЖФГ”Златаришка китка”,Читалище„Развитие 1885”,гр.Златарица

 

І-ва възрастова група-любители

І-ва награда – ДВГ, НЧ”Съгласие- Напредък 1870”,гр.Котел

ІІ-ра награда –  ВШ”Звездица”,НЧ”Пробуда 1940”,с. Калипетрово

ІІІ-та награда – ВГ„Българче”,  ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – ЖНХ”Росна китка”, НЧ”Развитие 1884”, с.Поликраище

ІІ-ра награда – Представителен хор за изворен фолклор,НЧ”Селска пробуда 1927”,с.Крепост

ІІІ-та награда – ЖГза народни песни при НЧ”Светлина 1945”,с.Полковник Дяково

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда – ФФ „Габровски гласове”,НЧ”Габрово 2002”,гр. Габрово

ІІ-ра награда – ЖНХ „Росалица”,  НЧ”Заря 1898”, с.Хаджидимитрово

ІІІ-та награда –ГАНП”Ахинора”,НЧ”Ахинора 2006”,с.Яворово

 

Раздел „Голямата награда“

 

Яница Стаменова – АМТИИ”Проф.Асен Диамандиев”,гр.Пловдив

 

Поощрителни награди за:

 

Най-малък участник – Йоанна Лазарова,ШНП”Фолклорна магия”,гр.Варна

Най-възрастен участник – Не се присъжда

Най-красив автентичен костюм – Елмира Мирославова Кардашева, НЧ „Надежда 1902”,с.Козар Белене

Най- многоброен състав – ФФ „Ружица-Дочев”, гр. Трявна

 

Поощрителни награди за участие и отлично представяне в раздел „Народно пеене”:

 

1.Александра Георгиева Радева НУФИ Филип Кутев – гр.Котел

2.Никол Николаева Николова, ШНП”Фолклорна магия”,гр.Варна

3.Елмира Мирославова Кардашева, НЧ „Надежда 1902”,с.Козар Белене

 

Участник в неравностойно социално положение

Не е присъдена

 

Диплом да утвърждаване на местните традиции

Не е присъдена

 

Раздел „Народни инструменти“

Индивидуални изпълнители

І-ва възрастова група

І-ва награда –  Алекс Капинчев гр. Горна Оряховица

ІІ-ра награда – Никола Руменов Николаев,НУИ „Панайот Пипков“гр. Плевен

ІІІ-та награда – Георги Иванов, ДЮФА”Българче”,ЦПЛР-ОДК,гр.В.Търново

 

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Павел Лазаров,НУИ”Добри Христов”,гр.Варна

І-ва награда – Ивайло Ивайлов Тонов,НУИ „Панайот Пипков“,гр.Плевен

ІІ-ра награда – Матея Павлинова Димитрова ,НУИ „Панайот Пипков“гр. Плевен

ІІІ-та награда –Георги Паменов Петков,НУИ” Панайот Пипков“гр. Плевен

Поощтрителна награда за достойно представяне – Ник Цветанов, НУИ” Панайот Пипков“гр. Плевен

 

ІІ-ра възрастова група-любители:

І-ва награда – не е присъдена

ІІ-ра награда – не е присъдена

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

ІІІ-та възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Борислав Генков Алексиев, ПУ”Паисий Хилендарски”,гр.Пловдив

ІІ-ра награда – Милан Дуцич,ПУ”Паисий Хилендарски”,гр.Пловдив

ІІІ-та награда – ДаниКрасимировДамянов,ПУ”Паисий Хилендарски”,гр.Пловдив

  

ІІІ-та възрастова група-любители

І-ва награда – не е присъдена

ІІ-ра награда – не е присъдена

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда – не е присъдена

ІІ-ра награда – не е присъдена

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

Раздел „Народни интструменти“

Камерни състави и  групи

 

І-ва възрастова група-професионалисти

І-ва награда – Гайдарски орк. при Муз.школа Великов при ч-ще “ Дръстър 2012 “

ІІ-ра награда – не е присъдена

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

І-ва възрастова група-любители

І-ва награда – ДЮФА „Българче” ЦПЛР-ОДК гр. Велико Търново

ІІ-ра награда – Хор и оркестър при ДФА”Габровче”,гр.Габрово

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

ІІ-ра възрастова група-професионалисти

І-ва награда – „Чифте кавали”,ПУ”Паисий Хилендарски”,гр.Пловдив

ІІ-ра награда – ДЮФА”Българче”,ЦПЛР-ОДК,гр.В.Търново

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

ІІ-ра възрастова група-любители

І-ва награда –Гайдарски квартет, НЧ „Христо Ботев-1861” гр. Смолян

ІІ-ра награда – не е присъдена

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

 Раздел“Танцово изкуство“

Категория“Сценични танци“ 

І-ва възрастова група

І-ва награда –ТС”Дряновче”, гр. Дряново

ІІ-ра награда – ДФФ”Полянци”,НЧ”Отец Паисий 1905”,гр.Полски Тръмбеш

ІІІ-та награда – ТС „Българче”, VI-то ОУ „Св. Никола” гр. Стара Загора

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – ПФА „Българани“,Сдружение„Българани“,гр.София

ІІ-ра награда – ТФ”Радостина”,гр.Свищов

ІІІ-та награда – ТГ „Фолклоритъм”, НЧ”Димо Арсов”,с.Ловско

 

ІІІ-та възрастова група

 І-ва награда – НЧ”Труд и постоянство 1901”,ЖТС,ТС”Българче”,с.Челопеч

ІІ-ра награда – не е присъдена

ІІІ-та награда – ФТК”Багреница”,НЧ”Селска пробуда – 1927”,с.Крепост

 

ІV-та възрастова група

І-ва награда – СС”Олелия”,НЧ”Христо Ботев-1936”,с.Бяла

ІІ-ра награда – ТФ”Гиздава девойка” ”,НЧ”Христо Ботев-1899”,с.Зараево

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

Категория“Фолклорни хора и игри“ 

І-ва възрастова група

І-ва награда – ТС”Беленче”,НЧ”Христо Ботев – 1936”,с.Бяла

ІІ-ра награда – ТС”Лудо – младо”,гр.Лясковец

ІІІ-та награда –  не е присъдена

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – ТС за автентичен фолклор, НЧ”Заря – 1898”,с.Хаджидимитрово

ІІ-ра награда – ФТК”Дряновци”НЧ”Дряновска пробуда-2008”,гр.Дряново

ІІІ-та награда – ТФК”Балканика”,НЧ”Напредък – 1869”,гр.Г.Оряховица

 

Категория“Обичаи и обреди“

 

І-ва награда – „Златните кукери”, НЧ”Труд и постоянство 1901”,с.Челопеч

ІІ-ра награда – „Трапокловска китка”,НЧ”Отец Паисий – 1928″,с.Трапоклово

ІІІ-та награда  – Група за пресъздаване на обичаи, НЧ”Просвета – 1919”,с.Красен

 

Раздел „Гергьовско надиграване“

 

І-ва възрастова група

І-ва награда  – не е присъдена

ІІ-ра награда – ТК “Чифликчии“,НЧ“Светлина-1928“,с.Малки Чифлик

ІІІ-та награда – не е присъдена

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда  – КНТХ„Изгрев“,гр.Варна

ІІ-ра награда – КНТХ”Жарава”,гр.Вълчидол

ІІІ-та награда – ТК “Хоп троп”,НЧ”Просвета-1907“,с.Беляковец

 

Раздел „Геги и хурки“

І-ва награда  – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Обредни хлябове“

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел  “Словесен фолклор“

І-ва награда – няма наградени

ІІ-ра награда – няма наградени

ІІІ-та награда – няма наградени

 

Раздел „Нарисувай…“

 

І-ва възрастова група

І-ва награда – Бейлин Енверова, гр.Разград

ІІ-ра награда – Белиз Чалъкова,с.Ветрино

ІІІ-та награда – Сандрина Кавръкова,гр.Златарица

 

ІІ-ра възрастова група

І-ва награда – Ивайла Петрова,гр.Попово

ІІ-ра награда – Полина Иванова,гр.В.Търново

ІІІ-та награда – Елица Стойнова,гр.Казанлък

Изтегли от тук:


ЗАЯВКА ЗА УЧАСТИЕ 

УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ